10

Spis lektur

 

 

Image preview

Lektury dla klasy I :

1.A. Bahdaj – „Pilot i ja”

2.Wł. Bełza – „Kto ty jesteś? Polak mały.”

3.J. Brzechwa–„Brzechwa dzieciom”(wybrane wiersze)

4.W. Chotomska – „Wars i Sawa”

5.H. Januszewska – „Kopciuszek”

6.Cz. Janczarski – „Jak Wojtek został strażakiem”

7.M. Jaworczakowa – „Jacek, Wacek i Pankracek”

8.G. Kasdepke – „Bon czy ton”

9..M. Kownacka – „Plastusiowy pamiętnik”

10.M. Kownacka – „Kukuryku na ręczniku”

11.T. Makuszyński i M. Walentynowicz – „120 przygód …

12.J. Tuwim – „Słoń Trąbalski”

13.E. Szelburg–Zarembina – „Najmilsi”

Lektury dla klasy II:

1.H. Ch. Andersen – „Dziecię elfów”

2.A. i Cz. Centkiewiczowie – „Zaczarowana zagroda”

3.J. Duszyńska – „Cudaczek–Wyśmiewaczek”

4.J. Grabowski – „Puc, Bursztyn i goście”

5.G. Kasdepke – „Savoir-vivre dla dzieci”

6.G. Knutsson – „Przygody Filonka Bezogonka”

7.M. Krűger – „Karolcia”

8.H. Loffting – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

9.A.A.Milne – „Kubuś Puchatek”

10.Ch. Perrault – „Bajki”

11.J. Porazińska – „Szewczyk Dratewka”

12.J. Tuwim – „Lokomotywa”, „Warzywa”

Lektury dla klasy III:

1.H. Ch. Andersen – „Baśnie“ (wybrane)

2.Cz. Centkiewicz – „Anaruk – chłopiec z Grenlandii”

3.W. Chotomska – „Dzieci Pana Astronoma”

4.W.i J. Grimmowie - "Baśnie" (wybrane)

5.M. Jaworczakowa – „Oto jest Kasia”

6.G. Kasdepke – „Co to znaczy…”

7.A. Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”

8.R. Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”

9.J. Ratajczak – „ Ziarenka maku”

10.D. Wawiłow, N. Usenko – „Wierzbowa 13”

11.M. Kownacka – „Kajtkowe przygody”

Lektury dla klasy IV:

1.J. Brzechwa – „Akademia Pana Kleksa“

2.C. Collodi – „Pinokio”

3.J. Korczak – „Król Maciuś Pierwszy

4.Sempé i Goscinny – „Mikołajek i inne chłopaki”

5.Wybór baśni polskich i obcych

6.J. Olech – „Dynastia Miziołków”

Lektury dla klasy V:

1.F. H. Burnett – „Tajemniczy ogród”

2.F. Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”

3.M. Twain – „Przygody Tomka Sawyera

4.R. Dahl – „Matylda”

5.Wybór podań i legend polskich i obcych

6.Wybór mitów greckich

Lektury dla klasy VI:

1.I. Jurgielewiczowa - "Ten obcy"

2.A. Lindgren – „Bracia Lwie Serce”

3.K. Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy”

4.E. Niziurski - "Sposób na Alcybiadesa"

5.L. Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”