Konkurs czytelniczy "W ŚWIECIE BAŚNI"

W Dniu Dziecka uczniowie klas młodszych uczestniczyli w konkursie czytelniczym "Czy znasz te baśnie?", przygotowanym przez panią Celinę Krukowską.

Wszyscy uczniowie klas I-III spotkali się na sali gimnastycznej, aby dopingować swoje drużyny klasowe.  Konkurs był rodzajem zgaduj-zgaduli. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania, związane z treścią baśni H.Ch.Andersena. Należało się zapoznać z "Calineczką", "Brzydkim Kaczątkiem", "Słowikiem" i "Imbrykiem". Nie liczyła się wygrana, tylko dobra zabawa. Każda drużyna wywalczyła dla swoich kolegów z klasy wór cukierków. Szkolne mundurki zostały zamienione w tym dniu na bajkowe przebrania. Po konkursie wszystkie bajkowe postacie przemaszerowały środkiem sali, nagradzane oklaskami przez pozostałych uczniów.

Konkurs czytelniczy  "W ŚWIECIE BAŚNI"