Historia grupy

Niektórym uczniom nie wystarczała praca na lekcjach metodą dramy ani przedstawienia klasowe. Poza tym po rozpoczęciu edukacji w klasach starszych, nadal wyrażali oni chęć współpracy i współtworzenia. Dlatego też w 2000 roku powstała grupa teatralna, którą jej członkowie postanowili nazwać Antynudkowa Szósteczka - jako kontynuację nazwy wydawanej kiedyś przez nich gazetki klasowej ("Antynudek) - czyli NA PRZEKÓR NUDZIE!

Nazwa ta początkowo budziła różne, skrajne reakcje. Umacniało to jej twórców w przekonaniu, że dokonali właściwego wyboru. I tak jest do dziś.Od początku, niezmiennie, opiekunem grupy jest pani Iwona Pawłowicz-Sznajder.

Grupa występowała nie tylko w szkole ale i na deskach teatralnych różnych Domów Kultury: Nowej Soli, Świebodzina, Sulęcina, Gorzowa Wlkp. Wielokrotnie uświetniała swoimi występami opłatkowe spotkania Sybiraków. Z jasełkowymi przedstawieniami była zapraszana do Kościoła p.w.św.Antoniego. Brała udział w różnorodnych konkursach dziecięcych teatrów, uzyskując nagrody i wyróżnienia zarówno na szczeblu rejonowym, jak i wojewódzkim. Podobne sukcesy osiągali członkowie grupy w konkursach recytatorskich, a w 2009 roku Miłosz Jezierski został wybrany najlepszym aktorem Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych ProArte, którego laureatem została jego grupa- ANTYNUDKOWA SZÓSTECZKA!!!

Historia grupy