Gdy dziecko zaczyna naukę w szkole.

Gdy dziecko rozpoczyna naukę w szkole

Szkoła postara się, aby dziecko czuło się u nas jak najlepiej. Jednak to od Was rodzice zależy, jaki będzie jego start w szkole.

Przygotujcie dziecku:

•  stałe miejsce do odrabiania lekcji
  • miejsce na książki, zeszyty i tornister

Pamietajcie, że:

• Przyszły uczeń powinien cieszyć się, że idzie do szkoły. Nie należy dziecka straszyć szkołą i nauczycielami.
  • Dla łatwiejszej adaptacji do nowego środowiska warto przyjść do szkoły z dzieckiem wcześniej. Pokazać mu ją. Można wejść na lekcję. Nauczyciel nie będzie miał nic przeciwko temu. Mozna posiedzieć z dzieckiem w świetlicy, pokazać gabinety, sekretariat. Zawsze będziecie z dzieckiem miłymi gośćmi.
  • Już teraz zachęcajcie dziecko do rysowania, malowania, lepienia z plasteliny. to nic, że trochę nabałagani
  • Mały człowiek nie jest w stanie sam sobie zorganizować czas tak, by starczyło mu go na naukę, pracę i zabawę. Pomóżcie mu w tym.
  • Wywiązywanie się ze szkolnych obowiązków ułatwi ustalenie stałej pory do odrabiania lekcji. Jego dzień powinien być uporządkowany.
  • Ważne by pomagać dziecku w lekcjach tylko wtedy, gdy tego potrzebuje. W ten sposób uczy się samodzielności.
  • Bądźcie na bieżąco ze sprawami szkolnymi dziecka.
  • Dopilnujcie, by dziecko wieczorem spakowało tornister i nie chodziło zbyt późno spać.
  • Jeśli dziecko ma jakieś problemy zdrowotne lub potrzebuje dodatkowej pomocy, poinformujcie nas o tym .

Pamiętajcie, że dla prawidłowego rozwoju dziecka konieczna jest miła i spokojna atmosfera w domu, przestrzeganie stałego rozkładu dnia, stały udział w drobnych pracach domowych, możliwość kontaktu z innymi dziećmi i zabawy na świeżym powietrzu.