Klasa 4a

NOWOSOLSKA PARADA SOLAN

Motywem przewodnim stała się dla naszych uczniów skandynawska "Kalewala". Nie mogło zatem zabraknąć bóstw i bohaterów tego średniowiecznego eposu. Mędrzec-muzyk Vainamoinen dumnie kroczył obok swojego rywala Joukahainena , jego siostry Aino i boga Ukko. Boginie Ilmatar i Talevo prowadzone były przez swoje Nimfy.

SZLAKIEM LEGEND ŚLĄSKICH

W tym roku Dzień Dziecka był dla nas wyjątkowy. Pojechaliśmy na wycieczkę "Szlakiem Śląskich Legend". Rozpoczęliśmy od wizyty w bolesławieckiej fabryce ceramiki. Mieliśmy okazję zobaczyć kolejne etapy powstawania naczyń i ozdób znanych na całym świecie.

PIKNIK EKOLOGICZNY

Piknik Ekologiczny był wspaniałą i oryginalną lekcją, która odbyła się w Stacji Uzdatniania Wody. Wykonaliśmy klasowego Ekoludka, sadziliśmy drzewka, malowaliśmy wieżę ciśnień, oglądaliśmy występ Nadii w Gamixie, poznawaliśmy zasady pracy w stacji. Były tańce, zabawy, poczęstunek. Wróciliśmy pełni nowych wrażeń i wiedzy ekologicznej.

Konkursy

Urszula Piątkowska i Nadia Andrzejewska zostały laureatkami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

Warsztaty teatralne

Aktor-lalkarz, pan Grzegorz Kmieć odsłonił przed nami kulisy teatru kukiełkowego. Mieliśmy niepowtarzalną okazję bawić się profesjonalnymi kukiełkami, tworzą własne przedstawienia.

Teatr musi grać

29.02. i 01.03 uczestniczyliśmy w dwóch przedstawieniach teatralnych. Pierwszy był przepiękną inscenizacją "Historii" B.Ferrero, prezentowaną przez teatr Droga. Dzień później oglądaliśmy przedstawienie kukiełkowe "Nie-prawdziwa historia Smoka Wawelskiego"

Bal nad bale

Czas karnawałowy wykorzystaliśmy na wykonanie masek, biorąc udział w konkursie plastycznym. Marta Tkacz i Mateusz Łopiński wykonali najładniejsze maski w szkole.

Jasełka dla innych

Na Trzech Króli występowaliśmy w kościele p.w.Sw.Antoniego, kilka dni później nasze jasełka uświetniły artstycznie spotkanie opłatkowo-noworoczne Sybiraków

Klasowa Wigilia

OSTATNI RAZ W NAUCZANIU ZINTEGROWANYM OBCHODZILIŚMY KLASOWĄ WIGILIĘ.

Jemu śpiewamy! Dla Niego gramy!

21 grudnia wystawialiśmy jasełka.

Hej kolęda, kolęda...

Kolędowaliśmy dla Grona Pedagogicznego

Mikołajki w klasie

Na całym świecie dzieci czekają!

Wieczór zabaw i wróżb

24 listopada zorganizowaliśmy sobie wieczór andrzejkowy.  Rodzice pomogli nam przygotować poczęstunek. a sami postaraliśmy się o zabawy z wróżbami.

WYBORY

W tym roku nie tylko nasi rodzice poszli do urn wyborczych. My także mieliśmy szansę w demokratyczny sposób wybrać swój klasowy RZĄD. Wcale nie było łatwo.

TO JUŻ TRZECIA KLASA

Kolejne wakacje za nami! Trudno w to uwierzyć ale jesteśmy już w trzeciej klasie.

PRZY WSPÓLNYM STOLE

Najważniejszą okazją do wspólnego świętowania przy jednym stole jest Klasowa Wigilia. Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy, a Nadia przygrywała na klarnecie. Było bardzo uroczyście.

LUBIMY SIĘ ZMIENIAĆ

Mamy bujną wyobraźnię i chętnie wcielamy się w różne postaci.  Nasze ulubione przedstawienie to "Mrowisko", w którym byliśmy  jedną wielką rodziną pracowitych owadów.  Na Dniu Bajki wcieliliśmy się w postaci ze Stumilowego Lasu, a podczas szkolnego kolędowania byliśmy głównymi KOLĘDNIKAMI.

WIOSKA RYCERSKA

02.10.2010